1 Haziran 2017 Perşembe

Zor kadın, Hakim Bey, Nuriye Gülmen, Gizem


                                

  Geçen ay, bir adam ile, biz gaylere atfedilen sikik arkadaş uygulamalarının birinde konuşuyorduk. Fotoğrafsız yazmamak benim ilk şartım, ancak herif, "fotoğrafı sonra atacağım, lütfen ısrar etme, biraz sohbet edelim" dedi. Kabul ettim. Genelde seks konuşmak isteyen ben, adam "üstünde ne var" sorularıma düzgünce ve makulca karşılık veriyordu. "Önceliğim bu değildi." deyip durdu. İşi nedeni ile, haftanın 2 günü Ankara'ya gelmesi gerekti, tabi ki işini bilmiyordum, sormuyordum. 

   Tanrıya inanmıyordum, Nuriye Gülmen 55 gündür açtı, sevgiye inanmamazlık hallerimi sürdürmek istiyordum, adama " sikin boyu kaç cm?, göbeğini göster en azından" diye tahrik ediyordum, adam ise "şarkılardan bahsediyordu, Sertap erener'i seviyormuş, zor kadın dedi bana şaka yollu. Kahkaha attım.
         
                           


Ankara'ya geldiği bir gün "o gün buluşalım mı dedi, sunumum vardı, LGBTİ, sosyal hizmet, açılma, askerlikten bahsedecektim, artık yeterince önemsizleşen konulardan bir kuple seçip ortaya atacaktım. Nuriye gülmen 60 gündür açtı, umrumda değildi. Yine de kabul ettim, buluşmayı, yeterince efemine görünmemek adına, kravat - gömlek gittim sunuma sonrasında adam ile kahve içip, teyzelerinin evine gidecektik. Fotoğraf da attı, oldukça iri, istediğim bir ayı idi.

   Sunumum bitince, bize destek vereceğini söyleyen LGBTİ örgütü destek vermedi, sevgili hacettepe'den bir feminist akademisyenin LGBTİ ile çalışmasını duyan Gizem, ağlamaklı olunca, kaçmak istedik, Gizem'in 2 yıldır aile aile koşturup bulamadığını , sırf gündemde diye sevgili feminist akademisyenimize destek veren lgbti örgütümüze sinir olmuştu. Onu avutmak istedim, ama bir yandan da adama söz vermiştim. Zaten avutacak ne vardı? Ne kaldı?


   Telefonumu kontrol ederken "selam tarık, bana bugün iş yüklediler, çalışmam gerek, ama istersen 1 saat oturup kahve içmeye gelebilirsin aklım yine işte kalır:(" üzüntülü simgeyi de eklemeyi akıl etmiş. Çıldırdım. Küfür yolladım. Çünkü ben açılmakta zorlanan saygıdeğer ayımıza gereken saygıyı gösterip, 2 haftadır konuştum, onun için kravat-gömlek, sakal bırakıp, hani efemineliğimizi bir nebze gizleyeyim dedim, neyse ne, "siktir git" dedim. 

   Aradı, gizem'i uğurladım, Nuriye Gülmen'e bakmaya gittik, yoktu, Eren, Sezen aksu açıklama yapmış dedi. 

   Adamla telefonda kavga ettim, Nuriye Gülmen yoktu, "Allah belanızı versin, biz neyin bedelini ödüyorum lan, ciğeri beş para etmez adamların yaraklarını ağzıma alarak neyin bedeli?.." tutamadım, ağladım. Aslında bazen yabancı dediklerinize daha kolay açılıyor, bir şeyler daha kolay patlıyor dışarıya. 

  Adam, susmuş, "sakince telefonu kapatıyorum, sonra ararım" dedi. Arama. dedim. İyi peki deyip gitti. Sadece şu mesajı yazması içimin kıyılmasına yetti. Bir daha da yazmadı. 

"Hakimim, işimi soruyordun da hani, ondan dolayıydı." 

   Kimseye anlatamadım. Cansu gelince anlattım. Sanırım sadece onun anlayacağını hissettim, ya da bok. Uslu bir kız olsaydım, şimdi hakim sevgilim olacaktı. Ne yaptıysam öfkem geçmedi kendime. 

   Açlık grevine destek verdim sonra. Solcu sekter amcalarının yanında grup yorum dinlemek hoşuma gitti. Kızılay geceleri sarhoş doluyor, sarhoşları aramıza almadı solcu amcalar. Şekerden midem bulandı. Çay içerek kusmak istedim, ama kusmak yasaktı. Nuriye'yi anlamak gerekir. 

   Kırsalda tıp okuyan gay bloğunu okudum, Kayahan dinledim, götçü herifin biri ile sevişmeden sikmesini kabul ettim. Götçü herif ile bara gittim. American Honey yeniden izledim. Müziklerini indirip dans ettim, Sabo ile buluştum. 

  Akşamında Nuriye Gülmen için alana gittim, SolCuUlaş'a çay ısmarladım. Şişkoydu. "Sağol gözüm" dedi. Ulaş'a, herkese yaptığımı farketmediğim ama sonradan farkettiğim şeyi yaptım; bildiğim soruları sordum; "Sence ne olur? Yani sonları.?." Bağlı olduğu yapıdan dolayı beni sikemeyecek ve sonunu bildiği filmin yönetmeni gibi yalan söyleyecekti tabii. "Direneceğiz, kazanacağız yoldaş, çay için sağol" deyip gitti. Alandan ayrıldım.  

                   Sertap Erener, Zor Kadın dinledim. 
  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder